Hunger Games: Síla vzdoru/Mockingjay

20. ledna 2015 v 14:33 | Hailey Malfoy |  Čtenářský deník
Are you, are you coming to the tree, where they strung up a man they said who murdered three...


Anotace: Jmenuji se Katniss Everdeenová. Proč nejsem mrtvá? Měla bych být. Proti všem očekáváním, přežila Katniss hladové hry dvakrát, ale ani poté nemá klid. V zemi Panem vypuklo postání. Kapitol je naštvaný a chce pomstu. Kdo by měl za nepokoje zaplatit? Katniss. A co je nejhorší? Prezident Snow dal jasně najevo, že v bezpečí není vůbec nikdo… Bude připravovaná revoluce v čele s Katniss úspěšná? Cena může být hodně vysoká...

Autorka: Suzanne Collinsová

Ukázka: Při slově trojzube se odněkud z hlubiny vynořuje starý Finnick. "Vážně? Co umí?"
"Nevím. Ale jestli je aspoň z poloviny tak dobrý, jako můj luk se šípy, hned si ho zamiluješ," slibuji mu. "Budeš s ním napřed muset cvičit."
Jasně. Samozřejmě. Tak to abych radši šel dolů," říká.
"Finnicku?" zastavuji ho ještě. "Nechceš si vzít kalhoty?"
Dívá se na svoje nahé nohy, jako kdyby si poprvé všiml, co má vlastně na sobě. Pak ze sebe strhává košili a zůstává jen ve spodním prádle. "Proč? Nemůžeš se snad takhle soustředit?" ptá se a zaujímá komicky vyzývavou pózu.
Musím se smát. Je to legrační a Boggs se navíc tváří, jako by mu to bylo mimořádně nepříjemné. Taky jsem šťastná, že Finnick zase trochu připomíná toho chlapíka, se kterým jsem se setkala před Čtvrtohrami.
"Jsem jen člověk, Odaire." Nastupuji do výtahu a čekám, až se za námi zavřou dveře. "Omlouvám se," říkám Boggsovi.

Děj: Fámy dostaly zapravdu a Třináctý kraj existuje. Rozsáhlý podzemní komplex funguje jako základna vzbouřenců, kteří už s válkou proti Kapitolu nehodlají otálet. K vyburcování a obsazení ostatních Krajů potřebuje jedno: osobu, která by zažehla povstání, tvář, za níž lidé půjdou. Reprodrozda. A tím nemá být nikdo jiný než Katniss Everdeenová. Jen s ní může být válka proti tyranovi dotažena do zdárného konce.

Mé hodnocení: Hunger games mě pohltily. U jejich čtení zapomínáte na realitu. Opravdu moc doporučuji. Po jejich dočtení tak nějak změníte názor a pohled na celkový svět. Lidi tolikrát řeší úplné hlouposti a malichernosti. V téhle knize se dělají velká rozhodnutí, mění se budoucnost. Opravdu si HG přečtěte. Nebudete litovat.

Postavy - Nemyslím si, že je tentokrát nutné je vypisovat, protože nejdůležitější postavy již znáte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama