A co když je to pravda?

13. ledna 2016 v 16:12 | Hailey Malfoy |  Haileyino kvákání
Věřte tomu nebo ne, ale já jsem neumřela.

Já jsem totiž zregenerovala.
Hahahahahahaha, Hailey, to bylo ale vtipný.
No, nejen, že pořád žiju, ale taky mám zase jednou myšlenku a nápad na nový článek. Yaaaay!
Znáte to, když usínáte/jste ve vaně/na záchodě, přemýšlíte o nesmrtelnosti chrousta a najednou vás napadne kloudná myšlenka, která by stála za to, abyste kecli na prdel sedinku a podělili se o ní se svými čtenáři (které nemám), ne? Každý má chvilky, kdy uvažuje nad smyslem života.
Začněme, nebo budu zase uhejbat a bylo by to na dlouho (což stejně nakonec bude, nebudeme si lhát).
Víte, stejně jako ve všem, je (podle mě) i více typů čtenářů knih/sledovačů seriálů:

1) Ti, co si říkají: "Páni, to by bylo fajn, kdyby to byla fakt pravda."

2) Ti, co si myslí: "No, je to pěkný, ale není to možný.

3) Ti, co tomu věří.

4) Ti, co uvažují: "Ale co když to je pravda?"

Podle nadpisu článku vás už jistě napadlo, že já patřím do čtvrté kategorie. A nepřeháním: já takhle fakt přemýšlím úplně nad vším. Kdysi jsem se pokusila o fanfikci, kde byl svět Harryho Pottera pravý, ale mudlové měli ty knihy od Rowlingové a věděli všechno. A kouzelníci netušili, že ty knihy existují. Nebo fanfikce, kterou jsem fakt napsala, pro kámošku: náš svět, kde je Doktor opravdový, ale neví, že je seriálovou postavou a kde my nevíme, že je opravdový. A šlo by to aplikovat na všechno, co jsem kdy četla: Percy Jackson, Greenovky (ty jsou na tom nejlíp, protože je to přeci jen reálný svět), Divergence, Hunger Games… Jistě, je to tm, že jsem prostě pitomá fangirl, ale co když…?

Je pár lidí (a většinou jsou to fanoušci sci-fi), kteří se "domnívají", že každá kniha/seriál/komiks/film tvoří alternativní dimenzi, kde je to pravda a kde my, normální smrtelníci, neexistujeme.

Jo, na tomhle já stavím svou teorii. V podstatě.

Já to totiž vidím opačně: ty dimenze vytvářejí ty knihy/seriály/komiksy/filmy. My jsme postavy v nějaké knize/sakra, už mě nebaví to furt opisovat jak magor. Neznáme název, vlastně ani nevíme, kdo je hlavní postava. Ani ta to neví. Nevíme hlavní zápletku, neznáme hlavního záporáka. Většina z nás je jednou z postav, o které se autor ani nezmínil. Protože je sice možné napsat o nějakých náhodných kolemjdoucích, ale popisovat každou postavu na světě by nešlo. Navíc děj se snad nikdy neodehrává po celém světě, ne? Většinou je to soustředěné a jedno místo; Anglie v Harrym Potterovi, USA v Percym Jacksonovi, Panem v Hunger Games, Chicago v Divergenci… no, chápete mě, ne? Takže třeba já jsem některá z postav v, řekněme, Harrym Potterovi a ani o tom nevím. I vy. A je jedno, že v podstatě žijeme v jiném čase, než se děj odehrává. Protože něco se muselo stát před dějem, něco, co k tomu vedlo. A něco musí být i po ději, protože… Protože čas nekončí slovy Všechno bylo, jak má být. Píše se pokračování, i když se odehrává o mnoho let později. A nemohla skončit jedna časová linie, nic, ticho, tma, a pak BUM, Harry si vzal Ginny a mají tři děti. To se muselo nějak stát. A ani v tý době nebyli jen lidi, co jsou jmenovaní - musel být někdo kolem. A to jsme stále my.

Ale my nejsme hrdinové v Harrym Potterovi. Co my víme, jak se jmenuje naše kniha? Víme prd. (Tím nemyslím, že se naše kniha jmenuje Víme prd. I když by to byl dost výstižný název. Hahaha, děsně vtipný.)
Takže podle mě to funguje nějak takhle:

1) Je mnoho vesmírů, to je můj základ. A jediná možnost, jak se o těch pstatních světech něco dovědět? Knihy/seriály/komiksy/filmy.

2) Lidé v jednom vesmíru se nemohou dozvědět, že o nich v jiném vesmíru vědí. Tj. Harry si sice může číst knihu, ve které já zrovna píšu tenhle blábol, ale nemůže se dozvědět, že já čtu zase o něm.

3) ALE! Může se dozvědět, že čtu o Percym Jacksonovi. Třeba. A může si přečíst Percyho Jacksona, který si třeba čte Víme prd. (Hehehehe, asi tomu tak budu fakt říkat. Nebudu psát, že si čte o nás. Budu psát, že si čte Víme prd.)

4) ALE! Percy Jackson si sice může přečíst Harryho Pottera, který čte Víme prd, ale nedozví se, že tam čtou knihu Percy Jackson, i kdyby se o tom Harry Potter zmínil. I kdyby Harry Potter ječel, že ve Víme prd čtou Percyho Jacksona, Percy se to nedozví.

5) I kdyby si pak Víme prd přečetl, o knize Percy Jackson by se nedověděl. Asi by to fungovalo tak, že obyvatel svého vesmíru se z jiné knihy nemůže dozvědět, že je kniha.

6) Tý vole, už jsem to dost zamotala, co? Tady vidíte, proč se nepouštím do vážnějších témat.

7) Kdokoli z nás může být hlavní postava ve Víme prd. Třeba ty.

8) Kdokoli z nás může být hlavní záporák ve Víme prd. Třeba tvůj soused.

9) Ani se nemusíme zrovna nacházet v hlavní dějové linii. Vlastně můžeme být jak před ní, tak po ní. Třeba je Víme prd sci-fi román o růžových jednorožcích zvracejících duhu, co chtějí ovládnout galaxii. Co my víme? Vždyť se to jmenuje Víme prd. Už z toho názvu je poznat, že nevíme, o čem to je.

10) Postavy nemůžu mezi vesmíry/knihami/říkejte tomu, jak jen chcete, cestovat.

11) COŽ NAPROSTO VYSVĚTLUJE, PROČ HARRY POTTER V NAŠEM VESMÍRU NENÍ.

Páni. Tak to vypadá, že jsem celou dobu jen hledala důvod, proč je Harry Potter opravdový a přitom v našem vesmíru neexistuje. No do pytle.


Tak tady máte aspoň toho jednorožce. Je to budoucí vládce naší galaxie, tak bacha na něj.

Hailey se opět (a předpokládám, že na nějakou dobu) loučí.
Pá pá.
Ew, to je blbej pozdrav.
Tak í ha há, jazykem našich budoucích vládců.
Ale já nevím, jak dělají jednorožci.
Prdím na to.

Čau.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nechtěj vědět Nechtěj vědět | 13. ledna 2016 v 18:08 | Reagovat

♡♡♡

2 Hailey Malfoy Hailey Malfoy | 13. ledna 2016 v 18:28 | Reagovat

[1]: Díky... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama