Jak probíhají malé maturity v naší třídě

7. června 2016 v 14:36 | Hailey Malfoy |  Haileyino kvákání
:)


Po delší době jsem se zas dokopala k sesmolení článku (na popud našich češtinářek), tentokrát na téma Malé maturity. Pravděpodobně už jste pár článků na téma Maturita četli, ale u nás se na konci devátého ročníku dělají tyto zkoušky. Rozhodně to není zdaleka tak vážná věc, jako jsou maturity na SŠ, ale žádná sranda to také nebyla, rozhodně ne pro pár mých spolužáků.
(Drazí moji spolužáci, pokud tohle čtete, přísahám, že jména jsem neuvedla. Fakt.)
Na tuto událost byly vyhrazeny tři dny, pro každou třídu jeden. A tak jsme my, přestože jsme céčko, přišli na řadu v úterý. Každý z nás měl maturovat ze čtyř předmětů - češtiny, angličtiny, matematiky, a jednoho povinně volitelného předmětu. Na výběr byl zeměpis, dějepis, přírodopis, chemie a fyzika. Většina z nás si vybrala chemii, já se rozhodla pro zeměpis.
A tak jsem si ráno pro změnu udělala něco s vlasy a nalíčila se (což obvykle nedělám), pěkně jsem se oblékla a vzala si hezké náušnice a vyrazila. (Asi netřeba říkat, že jakmile jsme dorazila domů, všechno tohle šlo dolů a bylo nahrazeno tepláky, trikem a culíkem)
Už o toho oblečení se zastavme, protože u nás ve třídě to byla vskutku pestrá škála. Na jednu stranu byla menší část kluků oblečena v opravdu hezkém obleku a slušelo jim to. Nekecám. Ovšem pak tu byl jistý exemplář, který přišel v čemsi, co vypadalo jako jeho úbor na tělocvik a nám všem se (bohužel) naskýtal pohled na jeho tak trochu hobití nohy. Taky nekecám. A většina z kluků byla klasicky v džínách a trochu pěknější košili. Z dívek jsem byla jediná, kdo přišel v kalhotách, protože šaty z duše nenávidím.
Pro mě jako první přišla na řadu zkouška z jazyka anglického. Průběh zkoušky sotva stojí za řeč, mým tématem bylo Housing (bydlení) a odešla jsem s jedničkou. Co za řeč stojí je ale zkouška ze zeměpisu. Úkol zněl jasně: vytáhni si tři témata, jedno vrať a támhle si sedni. Tak tahám. 1. Lehké uchechtnutí učitelky. Tahám další. 2. Uchechtnutí nás obou. A na třetí pokus? Samozřejmě, téma číslo 3. Veselý smích obou zkoušejících. To bude hračka. Vracím číslo dva a jdu si psát poznámky k Vesmírným tělesům a historickým názorům na vývoj vesmíru a postavení těles, což bylo téma číslo 1, a ke Krajinné sféře Země, což byla trojka.A zatímco se spolužák přede mnou potil s Afrikou, já si připravovala celkem obsáhlé vykládání. Když jsem pak přišla na řadu, odkecala jsem jen ta tělesa a k historickým názorům jsem se nedostala. Bylo mi řečeno, ať pokračuju ke krajinné sféře. Tak vykládám o litosféře, atmosféře a dalších, až se dostanu k biosféře a vegetačním pásům. A tam nastalo moje první dnešní zaškobrtnutí. Víte, už asi týden či dva před zkouškami jsem si psala přípravy a podařilo se mi splést si permafrost s Bifrostem. Pro představu, tohle je permafrost:

Permafrost je, prosím pěkně, trvale zmrzlá půda. Kdežto Bifrost, což je tohle:


... je duhový most spojující Midgard s Asgardem. To jen aby bylo jasno. Jak ale správně poznamenala má geniální mamka, ani v jednom z nich asi moc kytiček neroste. Chvíli jsme o tom vtipkovaly a já poznamenala něco o tom, jak by se asi učitelky tvářily, kdybych to spletla při zkoušce. No, teď to vím. Protože jsem fakt řekla, že trvale zmrzlé půdě se říká Bifrost. Naštěstí jsem se rychle opravila a následek byl jen tichý smích jedné ze zkoušejících. Zbytek zkoušky už šel hladce.
Následně pro mě byla vymezena hodina a půl volna. Hodina a půl! Dovedete si představit, jaké to je, bez sešitu na povídky? Naštěstí jsem sebou měla telefon, takže jsem se nějak zabavila na Twitteru a Whisperu. Teprve potom jsem šla na zkoušku z matematiky. Přede mnou byli ještě dva lidé, takže jsem měla tunu času na přípravu. Zbytečného času, abych byla upřímná. Vylosovala jsem si ty nejjednodušší příklady, jaké jsem mohla. Pro zajímavost, jejich čísla byla 8 a 20. Číslo 8 byla úprava výrazu podle vzorce a příklad 20 byla tabulka a graf s údaji a já z toho měla číst. Lehké, fakt. V úpravě ze vzorce se mi tedy podařilo udělat chybu, ale to jen díky tomu, že jsem si poslední číslo napsala na další řádek, takže ve výsledné úpravě jsem na něj zapomněla. I to jsem ale nakonec opravila a opět jsem odešla s jedničkou.
Poslední zkoušení bylo z češtiny, což jsem zvládla taky. Vylosovala jsem si Pána Prstenů a s přehledem odpověděla na pár otázek. Pak jsme se s učitelkami bavily o literatuře všeobecně a dalších věcech.
Takže jsem byla nervózní naprosto zbytečně.

Jak se základka ukončuje/ukončovala u Vás? Slyšela jsem, že na jiných školách například píšou "diplomky." Nebo jste taky končili malou maturitou?

Díky za přečtení.

Hailey.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 dejv dejv | 7. června 2016 v 21:11 | Reagovat

topovka

2 Sufuskens Sufuskens | 7. června 2016 v 21:15 | Reagovat

Hanko, dáme cígo? :-P

3 Hailey Malfoy Hailey Malfoy | 8. června 2016 v 10:15 | Reagovat

[1]: Díky :-)

[2]: ...Nechápu, že tě to baví, fakt.

4 Pan Prezident Pan Prezident | Web | 9. června 2016 v 11:14 | Reagovat

Velice zajímavé počtení. Máš úžasnou a květnatou slovní zásobu. Dosadím tě do poslanecké sněmovny.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama