Introvert na cestách

3. ledna 2017 v 17:10 | Hailey |  Haileyino kvákání
Už jsem (pravděpodobně) zmínila, že dvakrát týdně přejíždím mezi Prahou a Plzní. Sice to dělám teprve čtyři měsíce, ale už teď zjišťuju, jak nepříjemné to pro introverta může být.


Lidi jsou VŠUDE a prostě se jim nevyhnete, s tím se nedá nic dělat, ale horší je, když se začnou projevovat. A pro takového introverta je vítězstvím, když se to nestane. Například:

Sezení o samotě.

Není nic nepříjemnějšího než sedět vedle člověka, který se na vás tiskne, vrtí se, mluví, existuje. Je spousta typů lidí, vedle kterých se nedá sedět. Patří mezi ně zejména malé děti, kuřáci, převoněné dámičky a užvanění otrapové. [Na poslední téma jsem napsala příběh, který najdete TADY]


Nezačínání konverzace.

Řeknu to jednoduše: Knížka, kterou čtu, není záminka k tomu, abys se mnou začal konverzovat. Naopak. Je to moje výmluva, proč nekonverzovat. Otázka "Co to čteš?" je nepřípustná. Stejně jako "Co posloucháš?" když má člověk vedle vás sluchátka. Ta jsou sakra k tomu, aby izolovala okolí! Takže pokud vidíte člověka s knihou nebo se sluchátky (nebo OBOJÍM!), nemluvte na něj. Prostě NE.


Když si vás stevardka nevšimne.

Budu upřímná - mívám nálady, kdy i je prosté "Jednu horkou čokoládu, prosím," děsivé a byla bych radši, kdyby kolem mě stevardka prostě prošla, aniž by mě vzala na vědomí. Takže když se to stane, v duchu jásám. Ale jen v duchu. Aby to náhodou nepostřehla.

Takže… jak introvertovi usnadnit cestování?

Introverta poznáte snadno - vyhýbá se očnímu kontaktu, pravděpodobně se snaží schovat co nejhlouběji do sedadla a poslouchá hudbu ze sluchátek.
Jak už jsem zmínila, sluchátka jsou k tomu, aby izolovala okolí. To platí všeobecně. Takže pokud má člověk v uších sluchátka, nemluvte na něj. NIKDY. Ovšem pokud to situace vyžaduje, jako když, co já vím, na něj padá obří balvan, dá se to pochopit. Jinak NE. To samé platí u knížky, ne-li víc.
Zkrátka a jednoduše, dopřejte mu osobní prostor. Pokud to jen trochu jde (například v poloprázdném metru), nechte sedadlo vedle něj volné a sedněte si jinam. Pokud tahle možnost není, seďte tak, abyste se ho nedotýkali. Bude vám vděčný.Tento článek vznikl jako reakce na frustraci z lidí všude kolem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama